Ze świata 21 października 2018

Eleven z kolejną ligą?

autor: Redakcja
Eleven Sports rywalizuje ze Sky i BT Sport o prawa nadawcze do pokazywania Scottish Professional Football League w Wielkiej Brytanii.

Według brytyjskich gazet, SPFL chce sprzedać prawa do pokazywania ligi za około 40 milionów funtów. BT Sport i Sky – aktualni nadawcy rozgrywek – płacą obecnie 21 milionów funtów za możliwość pokazania 60 spotkań w sezonie, jednak obie firmy mają wycofać się z dalszej współpracy w tym zakresie.

 
Eleven Sports ma już zaś prawa nadawcze w tym regionie do włoskiej Serie A TIM i hiszpańskiej LaLiga Santander. Firma jest jednak w sporze z Premier League i Szkockim Związkiem Piłki Nożnej po tym, jak łamie tutejsze reguły i transmituje na żywo spotkania w sobotę, w godzinach zabronionych przez specjalną uchwałę, mającą chronić komercyjną wartość ligi.
 
Przedstawiciele Eleven niechętnie wycofali się z transmisji sobotnich meczów, jednak określili zakaz jako nieodpowiedzialny i "z innego wieku". Spór ten nie zmienia tego, że nadawca jest postrzegany jako nowy partner SPFL.