Ze świata 12 sierpnia 2018

AZ z własnym hackathonem

autor: Redakcja
Holenderski AZ Alkmaar stał się pierwszym klubem w Holandii, który zorganizował wydarzenie z serii hackathon.

Hackathon to wydarzenie skierowane do programistów, podczas którego informatycy, graficy, twórcy interfejsów i menedżerowie projektów, stają przed zadaniem rozwiązania określonego problemu związanego z projektowaniem. Odbywają się one w krótkim czasie i są najczęściej organizowane przez duże koncerny.

 
Klub starając się otworzyć na innowacje, zaprosił 43 studentów z amerykańskiego Uniwersytetu w Ohio do rozwiązania problemów w zakresie strategicznych zadań klubu związanych z zarządzaniem danymi i technologiami cyfrowymi. Wyniki miały pomóc AZ osiągać długoterminowe cele i zoptymalizować jego zasoby.
 
W piłce nożnej hackathony stały się ostatnio dość popularne. Swoje wydarzenia w tej serii organizowały m.in. Manchester City FC, Chelsea FC i Bayern Monachium.
 
– Poprosiliśmy studentów, aby pomogli nam rozwiązań strategiczne dla nas problemy. Świeże spojrzenie jest tym, czego szukaliśmy. Możemy mówić, że mamy odpowiednią wiedzę na miejscu, ale prawda jest taka, że zawsze można się od kogoś czegoś nauczyć. – mówi Bas Schnater, koordynator akcji z ramienia AZ.