Ze świata 6 czerwca 2018

Viagogo na cenzurowanym

autor: Redakcja
FIFA złożyła skargę do szwajcarskich organów karnych przeciwko internetowej platformie biletowej Viagogo w związku z biletami na mistrzostwa świata.

FIFA dołączyła tym samym do innych podmiotów, które chcą zakończyć "nieprzejrzyste i oszukańcze" praktyki Viagogo na rynku wtórnym.

 
Postępowanie wszczęte w poniedziałek opiera się na naruszeniu prawa do uczciwej konkurencji i ma zapewnić bezpieczeństwo kibiców. Fani, którzy kupują bilety na nieoficjalnych platformach nie mogą bowiem wejść potem na stadiony, a bilety identyfikowane jako kupowane przez nieautoryzowanych sprzedawców są automatycznie anulowane.
 
Bilety na mistrzostwa świata w Rosji nadal są dostępne na Viagogo, jednak po zawyżonych cenach. Wejściówka trzeciej kategorii dla osoby niebędącej obywatelem Rosji na mecz otwarcia Rosja – Arabia Saudyjska na tej platformie kosztuje 480 dolarów, podczas gdy na stronie FIFA jego wartość wynosiła zaledwie 220 dolarów.
 
Viagogo to platforma dla posiadaczy biletów na wydarzenia sportowe i koncerty, która umożliwia ich odsprzedaż – zwykle z zyskiem. Dla niektóych drużyn jest również oficjalnym partnerem dystrybucyjnym.