NBA China z nowym szefem
National Basketball Association (NBA) wyznaczyła nowego dyrektora wykonawczego dla swojego oddziału w Chinach.

Został nim Derek Chang, który ma ponad 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu i zarządzaniu globalnymi markami oraz mediami. Funkcję obejmie oficjalnie 1 czerwca.
Chang będzie odpowiedzialny za koszykówkę i rozwój biznesowy ligi w Chinach. Nie jest tajemnicą, iż jest to, po USA, najważniejszy rynek dla NBA.
Chang ostatnio był szefem międzynarodowych kanałów lifestyle’owych w Scripps Networks Interactive. Pracował także dla DirecTV. Był również wiceprezesem ds. rozwoju Yankees Entertainment & Sports Network, gdzie był zaangażowany we współpracę z Brooklyn Nets.
Bartosz Burzyński
Więcej Ze świata
Rekordowy NFL Draft w Pittsburgu – historyczna frekwencja
Pierwsza runda draftu ligi NFL w 2026 roku przeszła do historii sportu jako wydarzenie o niesamowitej frekwencji. W Pittsburgu na inaugurację wydarzenia przybyło aż 320 tysięcy kibiców, co stanowi rekord wszech czasów dla pierwszego dnia draftu. Informację tę ogłosił komisarz ligi, Roger Goodell, jeszcze przed zakończeniem pierwszej rundy.