MP & Silva z ważnymi prawami
Agencja MP & Silva, która w portfolio ma wiele praw telewizyjnych, pozyskała kolejne. Bardzo ważne i dochodowe.
Firma podpisała kontrakt z Południowoamerykańską Konfederacją Piłki Nożnej (CONMEBOL). Dotyczy on praw medialnych do 2019 Copa América.
MP & Silva będzie odpowiadać za doradztwo, sprzedaż oraz obsługę posprzedażową praw do turnieju, który odbędzie się w Brazylii od 14 czerwca do 7 lipca przyszłego roku.
Firma będzie miała zespół stacjonujący w Brazylii, który będzie działać jako koordynator wydarzenia we współpracy z lokalnym komitetem organizacyjnym.
Warto dodać, że MP & Silva w zeszłym roku zostało pokonane w walce o prawa do Copa Libertadores oraz Copa Sudamericana. Wówczas, dzięki ofercie opiewającej na 1,4 miliarda dolarów, wygrała spółka IMG i Perform.
Bartosz Burzyński
Więcej Ze świata
Rekordowy NFL Draft w Pittsburgu – historyczna frekwencja
Pierwsza runda draftu ligi NFL w 2026 roku przeszła do historii sportu jako wydarzenie o niesamowitej frekwencji. W Pittsburgu na inaugurację wydarzenia przybyło aż 320 tysięcy kibiców, co stanowi rekord wszech czasów dla pierwszego dnia draftu. Informację tę ogłosił komisarz ligi, Roger Goodell, jeszcze przed zakończeniem pierwszej rundy.