EHF zmienia puchary
Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) zdecydowała się przeprowadzić duże zmiany w europejskich pucharach.

Obecnie w Lidze Mistrzów EHF występuje 28 klubów. Natomiast od sezonu 2020/21 dojdzie do rewolucji. W rozgrywkach wystąpi jedynie 12 ekip.
Miejsce będą mieli zapewnieni mistrzowie z ośmiu najmocniejszych lig krajowych, a stawkę uzupełnia 4 drużyny z tak zwanymi dzikimi kartami. Być może w następnych kampaniach grono uczestników wzrośnie do 16.
Nie będzie podziału na grupy. Osiem najlepszych drużyn zagra w ćwierćfinałach, a ich zwycięzcy wywalczą awans do Final4.
Co więcej, nie będzie Pucharu EHF. Zostanie on zastąpiony Ligą Europy EHF z 24 klubami. Będą one podzielone na cztery grupy. Do fazy pucharowej awans wywalczą po cztery drużyny.
Natomiast Puchar EHF od 2020 roku zastąpi Challenge Cup.
Bartosz Burzyński
Więcej Ze świata
Rekordowy NFL Draft w Pittsburgu – historyczna frekwencja
Pierwsza runda draftu ligi NFL w 2026 roku przeszła do historii sportu jako wydarzenie o niesamowitej frekwencji. W Pittsburgu na inaugurację wydarzenia przybyło aż 320 tysięcy kibiców, co stanowi rekord wszech czasów dla pierwszego dnia draftu. Informację tę ogłosił komisarz ligi, Roger Goodell, jeszcze przed zakończeniem pierwszej rundy.