Roc Nation Sports prekursorem?
Agencja Roc Nation Sports, której właścicielem jest Jay Z, podpisała ciekawą umowę z producentem sprzętu audio Monster Products.

Kontrakt opisywany jest jako „pierwszy w swoim rodzaju”. Umowa obejmie kilku klientów obsługiwanych przez agencję.
Według „Forbes” porozumienie dotyczy między innymi nowe nabytki z National Football League, czyli Leonarda Fournette i JuJu Smith Schustera, a także koszykarzy Josha Harta oraz Dwayne’a Bacona.
W ramach rocznej umowy każdy z tych sportowców będzie promować markę Monster i jej produkty.
Takie umowy to część strategii Roc Nation Sports, która wraz z partnerami chce podpisywać zbiorowe umowy w oparciu o młodych, utalentowanych zawodników.
Każdy ze sportowców otrzyma w ramach umowy podobne wynagrodzenie. Jednak pojawią się też w nim zmienne zależne od chociażby zasięgu poszczególnych graczy w mediach społecznościowych, ogólnej popularności itp.
Bartosz Burzyński
Więcej Ze świata
USA w swoim stylu. To był mundial w formacie giga
Zakończyły się mistrzostwa świata 2026, które przez szefa FIFA, Gianniego Infantino, już na długo przed startem turnieju były określane mianem „największej imprezy sportowej w historii”. To pewnie pozostanie kwestią dyskusyjną, ale liczba nie kłamią – mundial miał ogromną skalę.