Ze świata 16 czerwca 2017

McGregor vs. Mayweather Jr. w liczbach

Stało się. Walka pomiędzy Conorem McGregorem oraz Floydem Mayweatherem Jr. została oficjalnie potwierdzona.

Do starcia największej gwiazdy MMA i mistrza organizacji UFC z niepokonanym, wielokrotnym mistrzem świata w boksie dojdzie już 26 sierpnia w hali T-Mobile Arena, w Las Vegas.

Oczywistym jest, że starcie to może okazać się najbardziej kasowym wydarzeniem w historii sztuk walki, a wpływy z niego mogą przebić rekordowe 623 miliony dolarów z pojedynku bokserskiego Floyda Mayweathera Jr. z Manny’m Pacquiao.

Głównym organizatorem wydarzenia będzie Mayweather Promotions, które zapowiada, że gala z udziałem McGregora i Mayweathera będzie galą czysto bokserską. To jednak nie wpływa w najmniejszym stopniu na to, że coraz więcej zawodników chciałoby podczas niej zawalczyć. Dla przykładu, mistrz wagi ciężkiej UFC Stipe Miocic, chciałby zmierzyć się z mistrzem wagi ciężkiej w boksie Anthonym Joshuą. Bardzo ciekawe wydaje się być zatem, co poza starciem Irlandczyka z Amerykaninem widzowie będę mogli zobaczyć podczas gali.

To co jednak najbardziej interesujące, to liczby jakie już dziś pojawiają się w związku ze zbliżającym się starciem. Sama gala ma być dostępne w usłudze PPV, która będzie sprzedawana przez telewizję Showtim. Szacuje się, że kwota za jedną subskrypcję może wynieść około 100 dolarów, czyli prawie dwa razy więcej, niż za wykupienie gali UFC. Do tego podano już ile będą kosztowały bilety na wydarzenie. Najtańsze wejściówki kosztują 2200 dolarów, a najdroższe ponad 70 tysięcy! Jak mówi Dana White, szef UFC, McGregor może zarobić na walce nawet 100 milionów dolarów, a znacznie więcej przypadnie zapewne w udziale Floyda Mayweathera, którego podstawowe honorarium wynosi właśnie równe 100 milionów.

Jakie ostatecznie rekordy pobije zbliżająca się gala i jaki efekt końcowy dla świata boksu i MMA przyniesie pojedynek dwóch mistrzów? Przekonamy się już niebawem.