Ze świata 29 października 2016

Stadion Śląski dostanie Superpuchar?

Być może była to tylko wyborcza zapowiedź, a być może jest to po prostu najlepsza opcja dla Stadionu Śląskiego w Chorzowie.


Otóż Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, w trakcie wizyty na obiekcie zasugerował, iż na stadionie, który kiedyś był świątynią piłki reprezentacyjnej, można rozgrywać mecze o Superpuchar PZPN.

– Chcemy, żeby grała na nim reprezentacja narodowa, żeby tutaj odbywały się wielkie eventy sportowe, bo ten region Polski potrzebuje takiego stadionu. Ciągle się mówi, że kadra ma swój dom na Stadionie Narodowym w Warszawie. Gramy o punkty w stolicy, bo na dziś nie mamy alternatywy – powiedział Boniek, jednak tym ostatnim zdaniem mógł się narazić trochę gospodarzom obiektów w Gdańsku, Wrocławiu czy Poznaniu.

– Jednym z pomysłów jest np. organizowanie tutaj na stałe meczów o Superpuchar Polski, które byłoby oficjalnym rozpoczęciem sezonu w Polsce. To spotkanie nie ma swojej stałej lokalizacji i odbywa się na stadionie aktualnego mistrza Polski. Fajnie byłoby jednak rozgrywać go na najbardziej historycznym polskim stadionie – dodał. Na konkrety przyjdzie czas zapewne w przyszłym roku, po oddaniu obiektu do użytku.