Ze świata 27 sierpnia 2016

UFC drogie w Nowym Jorku

12 listopada Ultimate Fighting Championship po raz pierwszy w historii zawita ze swoją galą do Nowego Jorku. Nie będzie to jednak tanie wydarzenie.


W marcu Zgromadzenie Stanowe przegłosowało ustawę dopuszczającą profesjonalne MMA w tym stanie, co otworzyło drogę dla organizacji promujących mieszane sztuki walki do Madison Square Garden.

Przy okazji zbliżającej się gali serwis Law360.com poinformował, że podatek jaki każdy organizator gali MMA będzie musiał zapłacić do stanowej kasy wyniesie najprawdopodobniej 8,5% z wpływów brutto od sprzedaży biletów, jednak jego górna granica nie to 50 tysięcy dolarów.

Dodatkowo organizator będzie musiał zapłacić 3% od wpływów z transmisji telewizyjnych, również jednak łącznie nie będzie to być mogła kwota większa niż 50 tysięcy dolarów.

Co ciekawe, gale bokserskie w Nowym Jorku również są obłożone podatkiem, ale wynosi on 3% od sprzedaży biletów i 3% od transmisji. Górna granica 50 tysięcy dolarów jest jednak taka sama.

Poza podstawowymi podatkami, od października stan Nowy Jork chce wprowadzić dodatkowo obowiązkowy wykup przez promotorów polisy ubezpieczeniowej na kwotę 1 miliona dolarów w zakresie urazów mózgu wśród zawodników. Inne urazy są wyceniane na znacznie niższe kwoty. Milion dolarów będzie najwyższym obowiązkowym ubezpieczeniem w USA związanym z galami bokserskimi i MMA.