Historyczny kontrakt w Egipcie
Al-Ahly SC, legendarny egipski klub piłkarski, podpisał niebywały kontrakt sponsorski na kontynencie afrykańskim. Nowym partnerem będzie Sela Trading Company.

Firma będzie sponsorem strategicznym 37-krotnego mistrza kraju od sezonu 2015/16. Jej logo będzie widniało również na strojach piłkarzy, a także w wielu miejscach Stade International du Care.
W trakcie trzyletniego kontraktu klub zarobi 30 milionów dolarów amerykańskich. Jest to kwota o około 10 milionów wyższa od poprzedniej umowy Al-Ahly z Etisalat.
Co ciekawe, firma chciała dalej wspierać drużynę, jednak została przelicytowana przez firmę z Arabii Saudyjskiej.
Kontrakt jest rekordem sponsorskim w afrykańskim futbolu.
Bartosz Burzyński
Więcej Ze świata
USA w swoim stylu. To był mundial w formacie giga
Zakończyły się mistrzostwa świata 2026, które przez szefa FIFA, Gianniego Infantino, już na długo przed startem turnieju były określane mianem „największej imprezy sportowej w historii”. To pewnie pozostanie kwestią dyskusyjną, ale liczba nie kłamią – mundial miał ogromną skalę.