Asics złotym partnerem
W Japonii organizatorzy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 nie mają żadnych problemów z gromadzeniem sponsorów krajowych.

Tym razem umowa została zawarta z firmą Asics, która została złotym partnerem w kategorii „sprzęt sportowy”.
– Asics nie tylko dostarczy odzież dla reprezentantów Japonii na igrzyskach oraz paraolimpiadzie, ale także dostarczy ubrania dla wolontariuszy – powiedział Yoshiro Mori, prezes Tokio 2020.
Przypomnijmy, iż według doniesień medialnych sponsor na tym poziomie za współpracę zapłaci około 125,5 milionów dolarów.
Warto również dodać, iż za poszukiwanie partnerów odpowiedzialna jest agencja Denstu, która zagwarantowała z tytułu krajowych umów sponsorskich co najmniej 1,5 miliarda dolarów wpływów.
Bartosz Burzyński
Więcej Ze świata
Rekordowy NFL Draft w Pittsburgu – historyczna frekwencja
Pierwsza runda draftu ligi NFL w 2026 roku przeszła do historii sportu jako wydarzenie o niesamowitej frekwencji. W Pittsburgu na inaugurację wydarzenia przybyło aż 320 tysięcy kibiców, co stanowi rekord wszech czasów dla pierwszego dnia draftu. Informację tę ogłosił komisarz ligi, Roger Goodell, jeszcze przed zakończeniem pierwszej rundy.