Ekspansja Dakaru?
Organizatorzy Rajdu Dakar, Amaury Sport Organisation (ASO), chcą od 2016 roku rozszerzyć coroczną imprezę o kolejne terytoria w Ameryce Południowej.

Według argentyńskiej gazety sportowej „Ole”, chcą oni podbić swoim produktem Ekwador, Kolumbię i Peru. Pamiętajmy, że tegoroczna edycja, która trwała od 4 do 17 stycznia, organizowana była w Argentynie, Chile i Boliwii.
Dyrektor rajdu Etienne Lavigne miał powiedzieć, iż sam prezydent Kolumbii, Juan Manuel Santos, miał wysłać list potwierdzający gotowość państwa do ugoszczenia Dakaru.
„Ole” dodaje, iż Argentyna chce przedłużyć swoje prawa do rajdu, jednak wiele zależy od wyborów i ewentualnych zmian w rządzie. Natomiast Chile może wypaść ze względu na problemy finansowe państwa.
Bartosz Burzyński
Więcej Ze świata
Rekordowy NFL Draft w Pittsburgu – historyczna frekwencja
Pierwsza runda draftu ligi NFL w 2026 roku przeszła do historii sportu jako wydarzenie o niesamowitej frekwencji. W Pittsburgu na inaugurację wydarzenia przybyło aż 320 tysięcy kibiców, co stanowi rekord wszech czasów dla pierwszego dnia draftu. Informację tę ogłosił komisarz ligi, Roger Goodell, jeszcze przed zakończeniem pierwszej rundy.