Ze świata 14 grudnia 2014

Nowa umowa EBU i FIFA

Europejska Unia Nadawców (EBU) zawarła nową umowę z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej. Porozumienie dotyczy transmisji w paśmie niekodowanym.


Mowa o różnych imprezach piłkarskich, które odbędą się w przeciągu dwóch najbliższych lat. Są to przede wszystkim Puchar Konfederacji 2017 w Rosji i przyszłoroczny mundial kobiet w Kanadzie.

Oprócz tego EBU zyskała prawa do mistrzostw świata do lat 20 (2015 rok w Nowej Zelandii), mistrzostwa świata do lat 17 (2015 rok w Chile) i światowy czempionat w beach soccerze w Portugalii, a także mistrzostwa świata w futsalu (2016 rok w Kolumbii) oraz mistrzostwa świata kobiet U-17 w Jordanie i mistrzostwa świata kobiet U-20, których gospodarz nie został jeszcze ogłoszony.

Porozumienie obejmuje 37 rynków europejskich. Mowa o takich państwach jak: Albania, Armenia, Austria, Azerbejdżan, Białoruś, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Estonia, Gruzja, Węgry, Islandia, Izrael, Kazachstan, Kosowo, Łotwa, Liechtenstein , Litwa, Luksemburg, Macedonia, Malta, Mołdawia, Czarnogóra, Holandia, Polska, Portugalia, Irlandia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Turcja i Ukraina.