Blatter nie chce mundialu w styczniu
Jerome Valcke, sekretarz generalny FIFA, stwierdził, iż Sepp Blatter będzie przeciwko propozycji organizacji Mistrzostw Świata w Katarze w styczniu i lutym.

Ostateczna decyzja powinna zapaść na posiedzeniu Komitetu Wykonawczego FIFA. Wiadomo, iż mistrzostwa w 2022 roku, jeżeli miałyby się odbyć tradycyjnie w czerwcu i lipcu, zmusiłyby zawodników do gry w bardzo wysokich temperaturach. Sprzeciwia się temu choćby FIFPro.
Terminy, które brane są pod uwagę to listopad-grudzień lub styczeń-luty. Ta druga data jest o tyle niewygodna, iż w tym terminie będą się odbywać zimowe igrzyska olimpijskie. Blatter właśnie z tego względu uważa, że lepszym terminem będzie ten pierwszy.
Cóż, z całą pewnością piłka nożna mogłaby bardzo mocno kolidować z popularnością sportów zimowych, co nie zachwyciłoby nie tylko federacje, ale także kibiców, sponsorów i samych sportowców.
Bartosz Burzyński
Więcej Ze świata
Rekordowy NFL Draft w Pittsburgu – historyczna frekwencja
Pierwsza runda draftu ligi NFL w 2026 roku przeszła do historii sportu jako wydarzenie o niesamowitej frekwencji. W Pittsburgu na inaugurację wydarzenia przybyło aż 320 tysięcy kibiców, co stanowi rekord wszech czasów dla pierwszego dnia draftu. Informację tę ogłosił komisarz ligi, Roger Goodell, jeszcze przed zakończeniem pierwszej rundy.