Ze świata 31 maja 2014

Młodsi kochają bardziej?

Anglicy przeprowadzili wielkie badanie, które w pewnym sensie wyceniało miłość kibiców do piłkarskiej reprezentacji narodowej. Jakie były wyniki?

Nie od dziś wiadomo, że dla Anglików piłka nożna jest szalenie istotna. Co więcej tamtejsi kibice piłkarscy są głodni sukcesów, ponieważ ich reprezentacja ostatnio triumfowała na Mistrzostwach Świata w 1966 roku. Jaką wartość ma dla nich kolejne złoto?

Na to pytanie próbowano znaleźć odpowiedź przepytując dwa tysiące Anglików. Ankietowanych proszono o podanie kwoty jaką byliby w stanie zapłacić, by zapewnić swojej reprezentacji triumf na zbliżającym się mundialu, który rozegrany zostanie w Brazylii.

Okazało się, że przeciętny badany oferował kwotę niewiele ponad 143 funty. Najbardziej rozrzutni byli kibice do 35 roku życia, którzy deklarowali średnio ponad 225 funtów. Jeśli chodzi zaś o podział geograficzni to najbardziej hojni byli mieszkańcy Newcastle, a najbardziej skąpi obywatele Sheffield.

Przy okazji pytano również w towarzystwie której z gwiazd show biznesu najchętniej badany śledziłby mecze brazylijskiego turnieju. Tutaj bezkonkurencyjne okazały się dwie ikony współczesnego seksapilu – David Beckham oraz Cheryl Cole.