Ze świata 20 kwietnia 2014

Oni zarobili najwięcej

Sport to nie tylko zdrowie i hobby, ale również wielkie pieniądze. Dowodem mogą być najlepiej zarabiający sportowcy 2013 roku.

Choć kryzys ekonomiczny dalej straszy światową gospodarkę to najlepsi sportowcy nadal nie mogą narzekać na swoje zarobki. Najnowszy ranking najlepiej opłacanych sportowców pokazuje jak wysoko ceni się obecnie talent.

W 2013 roku najbardziej wzbogacił się Floyd Mayweather junior, który za swoje dwie wygrane walki (z Robertem Guerrero oraz Saulem Alvarezem) zainkasował zawrotną kwotę 73 milionów dolarów. Za jego plecami ze sporą stratą znalazł się Cristiano Ronaldo, który powiększył saldo swojego konta o 50,2 miliona dolarów – o 0,1 miliona więcej niż znajdujący się na trzecim miejscu Leo Messi.

Na dalszych miejscach sklasyfikowano całą grupę futbolistów amerykańskich z dwoma wyjątkami – w pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze Zlatan Ibrahimowić (piąta lokata z dorobkiem 35 milionów dolarów) oraz Kobe Bryant (ósme miejsce z kwotą 30,5 miliona dolarów za sześć rozegranych w 2013 roku spotkań).