Ze świata 17 czerwca 2014

VW zostaje w rajdach

Dobre wyniki zespołu Volkswagen Motorsport spowodowały, iż firma podjęła decyzję o startach w rajdowych mistrzostwach świata przez następne pięć lat.

Niemiecki team zadebiutował w zawodach w 2013 roku modelem Polo WRC i od razu wywalczył tytuł mistrzowski w klasyfikacji indywidualnej (Sebastien Ogier), jak i producentów.
 
W tym roku także radzi sobie równie dobrze. Ogier jest liderem, a drugie miejsce zajumuje inny kierowca fabryczny, Jari-Matii Latvala.
 
– Mamy przygotowany szczegółowy program działania do 2019 roku, w najbliższym czasie rozpoczniemy prace projektowe nowego samochodu klasy WRC, który homologację powinien otrzymać za dwa lata, a w 2017 roku zadebiutuje w mistrzostwach świata – przyznaje szef zespołu Jost Capito.
 
Mistrzostwa są bardzo dobrą platformą dla VW, na której mogą pokazać siłę swoich samochodów globalnej publice. – (…) ogromny potencjał marketingowy w mediach doprowadził do naszej decyzji o dalszych startach (…) – dodał Heinz-Jakob Neußer, członek zarządu VW odpowiedzialny za rozwój techniczny.