Bułgaria na nowo
Niemiecka firma IFS osiągnęła porozumienie z Bułgarskim Związkiem Piłki Nożnej w sprawie budowy nowego stadionu narodowego w Sofii.
Obiekt ma zostać wybudowany na miejscu stadionu miejscowej Slavii i będzie używany zarówno przez klub, jak i kadrę narodową.
– Spotkanie przyniosło pozytywne rezultaty. Jesteśmy krok dalej w sprawie budowy obiektu. Czas na plan biznesowy. – uważa Iva Georgieva z IFS.
Budowa ruszyć ma wiosną bieżącego roku. Stadion pomieści 33 tysiące widzów i wykorzystywany jest w ofercie Bułgarii, w sprawie organizacji Euro 2020.
W pierwotnych planach, obiekt miał trafić również w ręce CSKA, ale zespół odmówił opuszczenia swojego dotychczasowego "domu".
Redakcja Sport Marketing
Więcej Ze świata
Rekordowy NFL Draft w Pittsburgu – historyczna frekwencja
Pierwsza runda draftu ligi NFL w 2026 roku przeszła do historii sportu jako wydarzenie o niesamowitej frekwencji. W Pittsburgu na inaugurację wydarzenia przybyło aż 320 tysięcy kibiców, co stanowi rekord wszech czasów dla pierwszego dnia draftu. Informację tę ogłosił komisarz ligi, Roger Goodell, jeszcze przed zakończeniem pierwszej rundy.