Ze świata 6 czerwca 2014

Spotify kocha piłkę

Wystartowało Spotify Loves Football, mikrostrona poświęcona i inspirowana piłkarskimi mistrzostwami świata, które zostaną rozegrane w Brazylii.

Na stronie znajdują się wywiady z gwiazdami turnieju oraz ze znanymi artystami wraz ze specjalnie przygotowanymi przez nich playlistami. Całość uzupełniają materiały poświęcone historii futbolu
i jej związkom z muzyką. 
 
Spotify dzieli się z kibicami także muzycznymi playlistami przygotowanymi przez takie postaci świata piłki nożnej, jak Wayne Rooney, który w swojej propozycji zawarł utwory od m.in. Eda Sheerana, Lupe Fiasco i Béyonce. 
 
W jednym z zamieszczonych na stronie wywiadów były trener Rooney’a Sir Alex Ferguson opowiada o muzyce jako jednej ze swoich pasji. Kaká, Juan Mata i André Schürrle to kolejni piłkarze, którzy podzielili się swoimi playlistami. Internauci odwiedzający Spotify Loves 
Football będą mieli także okazję odkryć muzyczne inspiracje tegorocznej nadziei Brazylii, Neymara. 
 
To nie jedyne atrakcje. Na przykład Fatboy Slim zdecydował się na recytację refrenu z klasycznego utworu Baddiel i Skinner Three Lions.  
 
Można także znaleźć oficjalną playlistą FIFA World Cup Brazylia 2014 i kilkoma dodatkowych zestawień skupionych wokół muzycznej kultury gospodarza piłkarskich mistrzostw świata. 
 
W części Playlists Cup fani przedstawiają piosenki najlepiej reprezentujące ich kraje, a powstające w ten sposób zestawienia mogą ze sobą rywalizować. Propozycja z największą liczbą fanów w Spotify zdobędzie własny Puchar Świata. Dodatkowo, na stronie znalazły się playlisty dopasowane do konkretnych wydarzeń podczas rozgrywek: znajdziemy zarówno tło muzyczne do świętowania bramki, jak i muzykę podtrzymującą na duchu po przegranej. 
 
Strona Spotify Loves Football będzie dostępna przez cały czas trwania piłkarskich mistrzostw świata FIFA World Cup na spotifylovesfootball.com