Ze świata 2 lipca 2013

Nowy udziałowiec na horyzoncie

autor: Redakcja
Massimo Moratti, który trzyma w rękach większość akcji klubu Inter Mediolan przyznaje, że szykowana jest sprzedaż dość znacznej części udziałów.

Włoski potentat naftowy zainteresował się klubem z Mediolanu w 1995 roku. Od tamtej pory posiada około 90% udziałów w zespole Inter Mediolan. Teraz jednak chętnie podzieliłby się swoimi akcjami z jakimś bogatym inwestorem.

Znalazł się nawet chętny w postaci Ericka Thohira. Biznesmen z Indonezji swój majątek zdołał zdobyć dzięki udanym inwestycjom w rynek medialny. Zakup akcji Interu Mediolan nie byłby dla niego debiutem w świecie sportu. Jest bowiem współwłaścicielem zespołu DC United występującego w MLS oraz posiada udziały w klubie Philadelphia 76ers grającym w NBA.

Mówi się o tym, że Indonezyjczyk miałby posiąść około 40% akcji klubu z Mediolanu. Początkowo spekulowano, że sprzedaż zostanie ogłoszona na dniach. Massimo Moratti, który potwierdził, że porozumienie jest już na horyzoncie zapewnia jednak, że rozmowy będą trwały jeszcze przez dłuższy czas.