Z kraju 9 czerwca 2022

Asseco Resovia wycofała się z europejskich pucharów

Asseco Resovia Rzeszów podjęła decyzję, że nie zagra w siatkarskim Pucharze Challegne. Taki krok rzeszowskiego skomentował Piotr Mociąg, prezes klubu.

Asseco Resovia rezygnuje z Pucharu Challenge

Zespół ze stolicy Podkarpacia zajął piąte miejsce w ubiegłym sezonie Plus Ligi. Oznacza to, że Asseco Resovia mogła przystąpić do rozgrywek Pucharu Challenge, a więc trzeciego pod względem prestiżu europejskiego pucharu. Rzeszowianie chcieli jednak ubiegać się o przepustkę do Pucharu CEV, a to się jednak nie udało. Wobec tego klub postanowił zupełnie zrezygnować z gry w Europie.

– Nie weźmiemy udziału w Pucharze Challenge. Składaliśmy prośbę do PZPS o awans do Pucharu CEV, ale się nie udało. W związku z tym, że będzie dużo więcej grania, podjęliśmy decyzję, że koncentrujemy się wyłącznie na PlusLidze i Pucharze Polski – powiedział Piotr Mociąg prezes klubu, który udzielił wywiadu lokalnemu portalowi Super Nowości 24.

– Mam nadzieję, że za rok tak to się ułoży, że uda się zagrać w Lidze Mistrzów, bo tak naprawdę, Liga Mistrzów i Puchar CEV to rozgrywki, które są też atrakcyjne dla kibiców. Mimo wszystko to w Pucharze Challenge, zwłaszcza w rundach początkowych jest koncentrowanie się na tym jak, organizować wielodniowe podróże. Na pewno jest to duże przedsięwzięcie logistyczne, jeśli chodzi szczególnie o te podróże  – dodał Mociąg.

Wobec wycofania się Asseco Resovii z Pucharu Challenge, gra w tych rozgrywkach będzie przysługiwać Indykpolowi AZS Olsztyn, który zakończył ubiegły sezon na szóstej lokacie w naszej lidze.

Trzy polskie zespoły w Lidze Mistrzów

W nadchodzącym sezonie Ligi Mistrzów polską siatkówkę reprezentować będą trzy najlepsze kluby z ubiegłej kampanii Plus Ligi. Są to Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel oraz Aluron Warta Zawiercie. Kędzierzynie będą bronić tytułu klubowych mistrzów Europy, który w maju wywalczyli po raz drugi z rzędu. Ponadto w rozgrywkach Pucharu CEV wystąpi PGE Skra Bełchatów. Sezon klubowy 2022/23 rozpocznie się na przełomie września oraz października.

CZYTAJ TAKŻE: Mistrzowie Hiszpanii i Grecji rezygnują z udziału w kwalifikacjach do siatkarskiej Ligi Mistrzów