Z kraju 3 czerwca 2022

Stadion Rakowa z licencją na grę w kwalifikacjach do rozgrywek UEFA

W czwartkowy wieczór Raków Częstochowa poinformował, że jego obiekt uzyskał licencję i będzie można rozgrywać na nim mecze wszystkich rund kwalifikacji do Ligi Konferencji UEFA.

Obiekt trzeciej kategorii

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie Raków Częstochowa domowe mecze w ramach kwalifikacji do Ligi Konferencji musiał rozgrywać w Bielsku-Białej. Teraz wyprowadzka na obiekt Podbeskidzia nie będzie potrzebna. Jak poinformował klub, stadion przy Limanowskiego w Częstochowie został zaliczony do “trzeciej kategorii UEFA”. To oznacza, że uzyskał licencję i będą mogły odbyć się na nim spotkania kwalifikacyjne w każdej rundzie.

– W ostatnich tygodniach przedstawiciele UEFA weryfikowali stadion MSP “Raków” pod kątem spełnienia wszystkich koniecznych kryteriów. Dzięki wytężonej pracy klubu weryfikacja zakończyła się pozytywnie. Zakwalifikowanie do 3. kategorii pozwala na rozgrywanie meczów aż do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA włącznie – czytamy na oficjalnej stronie Rakowa.

Początek kwalifikacji już w lipcu

Pierwsze mecze w ramach kwalifikacji do Ligi Konferencji odbędą się już na początku lipca. Raków swojego pierwszego rywala pozna w połowie czerwca. Klub wkrótce przedstawi szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu sprzedaży i cennika karnetów oraz biletów na rozgrywki Ekstraklasy oraz europejskie puchary.