Z kraju 10 maja 2022

Nie będzie ponownej zmiany terminu meczu Wisła – VIVE

Saga związana z terminem spotkania Superligi piłkarzy ręcznych pomiędzy Orlenem Wisłą Płock a Łomżą VIVE Kielce dobiegła końca. Spotkanie, które zadecyduje o mistrzostwie Polski odbędzie się we wtorek 24 maja o godzinie 19:15.

O całej sprawie związanej z zamieszaniem wokół spotkania Orlenu Wisły Płock z Łomżą VIVE Kielce pisaliśmy tutaj oraz tutaj. Przed tygodniem okazało się, że Nafciarze awansowali do Final Four Ligi Europejskiej i poprosili o ponową zmianę terminu starcia przeciwko kielczanom. Do tego jednak nie dojdzie, a oficjalnie poinformowano o tym w poniedziałkowy wieczór.

– We wtorek ORLEN Wisła Płock zapewniła sobie awans do Final Four EHF European League. Turniej finałowy europejskich rozgrywek zaplanowano na weekend 28-29 maja 2022, w związku z czym SPR Wisła Płock wystąpiła do PGNiG Superligi o zmianę terminu meczu z Łomżą Vive Kielce z 24 maja na 12 czerwca 2022 r. Komisarz Ligi – Piotr Łebek, w dniu 9 maja 2022 r. podjął decyzję o utrzymaniu terminu meczu, uzasadniając, że wniosek SPR Wisły Płock (z dnia 28.04.2022 r.) jest wtórny do podjętej już̇ przez Komisarza Ligi decyzji z dnia 15 kwietnia 2022 r., jak również, że fakt udziału ORLEN Wisły Płock w rozgrywkach europejskich został już uwzględniony w pierwszej decyzji – czytamy w oficjalnym komunikacie Orlenu Wisły Płock.

Tym samym jest już pewne, że starcie dwóch najlepszych polskich drużyn odbędzie się we wtorek 24 maja o godzinie 19:15. Wówczas dowiemy się kto ostatecznie sięgnie o mistrzowski tytuł.