Z kraju 7 maja 2022

Final Four Ligi Europejskiej w piłce ręcznej z udziałem Wisły Płock odbędzie się w Lizbonie

W piątkowe południe poznaliśmy gospodarzy Final Four Ligi Europejskiej piłkarzy ręcznych oraz pary półfinałowe. Zmagania najlepszych drużyn tych rozgrywek odbędą się w Lizbonie, a Orlen Wisła Płock zagra przeciwko tamtejszej Benfice.

Wisła zagra z gospodarzami

Do Final Four Ligi Europejskiej awansowały drużyny Orlenu Wisły Płock, Benfiki Lizbona, SC Magdeburg oraz Nexe Nasice. Federacja EHF w tuż przed losowaniem par półfinałowych ogłosiła, że gospodarzem turnieju będzie Lizbona. Zmagania w stolicy Portugalii odbywać się będą w dniach 28-29 maja.

Chwilę później rozlosowano wspominane półfinały. Orlen Wisła Płock trafiła na gospodarzy, Benfikę Lizbona. Wydaje się, że z perspektywy Nafciarzy taki przebieg losowania jest korzystny, bowiem udało uniknąć się głównego faworyta rozgrywek, SC Magdeburga. Przypomnijmy, że zespół z Niemiec będzie bronić wywalczonego przed rokiem tytułu. Wówczas w drodze po złoty medal Magdeburg właśnie w półfinale ograł Wisłę Płock.

Co z terminem meczu przeciwko VIVE?

W związku z awansem do Final Four Ligi Eureopsjkiej Wisła Płock będzie domagać się przełożenia ligowego meczu przeciwko Łomży VIVE Kielce. Spotkanie przeciwko mistrzom Polski zadecyduje o losach 1. miejsca w obecnych rozgrywkach, a termin już raz, na prośbę kielczan, został zmieniony. Szerzej o tej sytuacji pisaliśmy tutaj.