Z kraju 28 kwietnia 2022

Ciąg dalszy sporu o mecz Orlenu Wisły z Łomżą VIVE

Jesteśmy coraz bliżej finiszu sezonu w Superlidze piłkarzy ręcznych, a nadal nie wiadomo kiedy odbędzie się spotkanie pomiędzy Orlen Wisłą Płock a Łomżą VIVE Kielce. Wszystko wskazuje na to, że ten mecz będzie decydujący w kontekście mistrzostwa Polski.

Przełożenie na prośbę VIVE

Przypomnijmy, że cały spór rozpoczął się jeszcze przed świętami Wielkanocnymi, o czym pisaliśmy tutaj. Według terminarza PGNiG Superligi, starcie ostatniej kolejki pomiędzy Orlenem Wisłą Płock a VIVE Kielce miało odbyć się 14 lub 15 maja, ale ostatecznie na prośbę kielczan władze ligi zmieniły termin na 22 maja. Ma to związek z tym, że 12 i 18 maja mistrzowie Polski rozegrają dwumecz w ćwierćfinale Ligi Mistrzów przeciwko Montpellier.

Kolejna zmiana terminu?

Wisła Płock od początku nie chciała zgodzić się na zmianę terminu tego starcia. Teraz okazuje się, że Nafciarze mają w planach wnioskować o znalezienie jeszcze innej daty do rozegrania “świętej wojny”. Stanie się tak jeżeli Wisła awansuje do Final Four Ligi Europejskiej – w pierwszym meczu ćwierćfinałowym ekipa z Płocka 33:31 pokonała Kadetten Schaffhausen.

Final Four Ligi Europejskiej zaplanowano na 28-29 maja, więc Wisła w zasadzie byłaby w bardzo podobnej sytuacji, jak wcześniej jej rywale. Wiele wskazuje zatem na to, że to nie koniec przepychanek pomiędzy klubami i nadal nie możemy być pewni kiedy faktycznie zostanie rozegrany mecz, który prawdopodobnie rozstrzygnie o tytule mistrza Polski.