Z kraju 29 kwietnia 2022

Sandecja wybrała obiekt na Ekstraklasę. To Stadion Ludowy w Sosnowcu

Niewykluczone, że Sandecja Nowy Sącz w sezonie 2022/23 wróci na poziom Ekstraklasy. Już teraz wiemy, że w przypadku awansu "Sączersi" domowe spotkania będą rozgrywać w Sosnowcu.

Sandecja znów nie zagra u siebie?

Przypomnijmy, że Sandecja Nowy Sącz występowała na poziomie Ekstraklasy w sezonie 2017/18. Wówczas domowe spotkania zespół rozgrywał w Niecieczy na obiekcie Bruk-Betu Termaliki. Problemy związane z infrastrukturą nie zostały rozwiązane do teraz – w Nowym Sączu trwa budowa stadionu, ale na pewno nie zostanie ukończona przed rozpoczęciem nowej kampanii. W przypadku awansu na najwyższy poziom rozgrywkowy tym razem “Sączersi” będą gościć w Sosnowcu.

– Jeśli Sandecja awansuje w tym sezonie do Ekstraklasy to dzięki uprzejmości Zagłębia i prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego będzie grała na Stadionie Ludowym. Umowa wstępna została już podpisana – napisał na swoim profilu na Twitterze Arkadiusz Aleksander, wiceprezes Zagłębia.

W Nowym Sączu walczą o baraże

A jakie szanse na awans faktycznie ma Sandecja? Po 30. kolejce rozgrywek Fortuna 1 Ligi piłkarze Dariusza Dudka zajmują 6. miejsce w tabeli, a więc ostatnie gwarantujące udział w barażach o awans. Walka o czołową szóstkę prawdopodobnie będzie trwała do ostatniej serii gier sezonu zasadniczego – siódma Odra Pole oraz ósmy ŁKS mają na ten moment tyle samo punktów (42) co ekipa z Nowego Sącza.