Z kraju 30 marca 2012

To będzie rewanż…

Na rozpoczęcie sezonu 2012 kibiców sportu żużlowego czeka wielkie wydarzenie. 14 kwietnia żużlowa reprezentacja Polski spotka się z drużyną Reszty Świata.

\"\"
Pierwszy pojedynek pomiędzy drużynami zakończył się zwycięstwem Polski 47:44. Na toruńskiej Motoarenie zawodnicy obu drużyn stworzyli wspaniałe show, które na długo zapadło w pamięci kibiców. Dlatego organizatorzy postanowili zorganizować kolejną edycję meczu, który rozegrany zostanie pod hasłem "Czas Wielkiego Rewanżu".

– Październikowy mecz zakończył się naprawdę sporym sukcesem. Ponad 12 000 ludzi na trybunach i 2,5 milionów przed telewizorami, bo żużel po wielu latach przerwy zagościł na antenie TVP1 spowodowały, że pojedynek rewanżowy był czymś naturalnym. Mamy nadzieję, że po raz kolejny uda się stworzyć niecodzienne widowisko, które świetnie zainauguruje sezon – podkreślają Jan Konikiewicz i Karol Lejman z firmy One Sport Marketing, która zorganizowała pojedynek w Toruniu.

Tym razem na przeciw reprezentacji Polski, którą poprowadzi Trener Roku 2011 w „Plebiscycie Przeglądu Sportowego” – Marek Cieślak, stanie jeszcze silniejsza drużyna. W składzie "Reszty Świata" awizowani są wielcy nieobecni meczu w Toruniu – Jason Crump i Emil Sajfutdinow. Nie mogło zabraknąć medalistów Indywidualnych Mistrzostw Świata z ubiegłego sezonu – złotego Grega Hancocka i srebrnego Andreasa Jonssona. Skład uzupełnią niezwykle waleczny Chris Harris oraz juniorzy: Darcy Ward i Michael Jepsen Jensen. Trenerem drużyny będzie wielki rywal Tomasza Golloba z toru – sześciokrotny mistrz świata Tony Rickardsson. – Bardzo dziękuję organizatorom za zaproszenie. Cieszę się, że będę mógł przyjechać do Polski, spotkać się z fantastycznymi kibicami i wziąć udział w tym ciekawym wydarzeniu – mówi Szwed.

– To będzie wielka frajda po raz kolejny rywalizować z Tony\’m, choć tym razem w zupełnie innej formie – przyznaje Tomasz Gollob. – Bardzo się cieszę, że ten mecz, który jest wspaniałą inicjatywą, tym razem odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim. Jako kapitan reprezentacji obiecuję, że zrobimy wszystko, by potwierdzić naszą dominację – dodaje. Obok kapitana w składzie drużyny znalazło się miejsce dla czterech zawodników, którzy w lipcu na gorzowskim torze zwyciężyli w Drużynowym Pucharze Świata: Jarosława Hampela, Piotra Protasiewicza, Krzysztofa Kasprzaka oraz Janusza Kołodzieja. Skład uzupełnią Mistrz Świata Juniorów – Maciej Janowski oraz nadzieja polskiego żużla, zawodnik Stali Gorzów – Bartosz Zmarzlik.

Po raz drugi sponsorem tytularnym zawodów została ENEA, od sezonu 2012 również sponsor tytularny ENEA Ekstraligi Żużlowej. – W sezonie 2011 rozpoznawaliśmy potencjał dyscypliny, który w naszej ocenie jest ogromny. Chcemy przyczynić się do rozwoju polskiego żużla, stąd decyzja o rozpoczęciu współpracy z Ekstraligą Żużlową. Nie ma w kraju drugiej dyscypliny, w której od lat odnosimy tak spektakularne sukcesy. Stąd również nasza obecność w rozgrywkach Polska – Reszta Świata. Jestem przekonany, że czekają nas wspaniałe sportowe emocje – mówi Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej ENEA S.A., Paweł Oboda.

Współorganizatorami spotkania są Polski Związek Motorowy, firma One Sport Marketing oraz klub Stal Gorzów Wielkopolski S.A. – Jestem zadowolony z tego, że ta impreza odbędzie się u nas. Mecz w Toruniu był niesamowitym wydarzeniem i od razu zapragnąłem, by rewanżowe spotkanie rozegrane było w Gorzowie. Bardzo dziękuję Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubuskiego, które wspiera nas w tej inicjatywie – podkreśla Władysław Komarnicki, prezes Stali.

– Ten mecz to niesamowita okazja do promocji sportu żużlowego. Dzięki współpracy z TVP1 trafiamy do wielu kibiców sportu, którzy na co dzień nie mają bezpośredniego kontaktu z żużlem. Jestem przekonany, że mecz po raz kolejny zakończy się sukcesem, zarówno sportowym, jak i organizacyjno-marketingowym – mówi prezes Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Piotr Szymański.