Aktualności 17 maja 2021

Iga Świątek zarobiła duże pieniądze w zwycięskim turnieju

Iga Świątek w niedzielę zwyciężyła w turnieju WTA w Rzymie, pokonując zdecydowanie Karolinę Pliskową. Dzięki triumfowi, na konto tenisistki wpłyną setki tysięcy złotych.

Kolejny sukces polskiej tenisistki

Iga Świątek coraz bardziej podbija światowego tenisa. 19-latka wciąż udowadnia, że zwycięstwo w wielkoszlemowym turnieju Roland Garros nie było przypadkiem i na swoje konto dołożyła kolejny triumf. Tenisistka w niedzielę podczas Turnieju WTA w Rzymie pokonała w wielkim stylu Karolinę Pliskową (6:0, 6:0).

800 tysięcy złotych za turniej w Rzymie

Dzięki zwycięstwu w tym turnieju Iga Świątek zarobiła 178 tysięcy euro, czyli około 800 tysięcy złotych. Chociaż turniej w Rzymie nieco ograniczył wysokość przyznanych nagród w porównaniu z ubiegłym rokiem, ta kwota – patrząc że to zawody rangi 1000, może robić wrażenie. Jak informuje “Sport.tvp.pl”, 19-latka zarobiła w 2021 roku łącznie już około 620 tysięcy euro (około 2,5 mln złotych).

Po zwycięstwie w turnieju polska tenisistka zyskała bardzo oczywiście także pod względem sportowym. 19-latka awansowała w rankingu WTA na dziewiątą pozycję, co czyni ją drugą Polką w historii pod względem lokaty. Do tej pory najwyżej w historii Polski była Agnieszka Radwańska, która zajmowała przez pewien czas drugą pozycję.