Aktualności 2 marca 2021

Rafał Wisłocki nowym dyrektorem Akademii Sandecja

Rafał Wisłocki został dyrektorem Akademii Sandecja. Jak poinformował klub, będzie on odpowiedzialny za kompleksowy rozwój sportowy, główne założenia programowe i wizję akademii.

Były prezes Wisły Kraków SA oraz TS-u

Rafał Wisłocki to postać znana głównie w środowisku Wisły Kraków. 34-latek pełnił bowiem wiele funkcji w klubie – był stażystą, trenerem, koordynatorem, dyrektorem akademii, a także prezesem – najpierw piłkarskiej spółki, a następnie Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. Poza tym współpracował także z Uniwersytetem Jagiellońskim – prowadził zajęcia piłkarskie, a także praktyki w klubie sportowym dla studentów psychologii.

Trzeba również dodać, że Rafał Wisłocki przebywał na stażach trenerskich w klubach z całej Europy. Wśród nich są Benfica, PSV Eindhoven, Bayer Leverkusen. Jako trener 34-latek przebywał także na stażu w belgijskiej federacji.

Pożegnanie z “Białą Gwiazdą”

Do końca lutego Rafał Wisłocki był związany z Wisłą Kraków. Obowiązki prezesa Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków przejął Tomasz Jażdżyński.

Szybko mija czas. 16 lat w Krakowie, 11 lat i 11 miesięcy w Wiśle. Czas powiedzieć żegnaj… Dziękuje za wszystko, za wsparcie w pracy i w najtrudniejszych momentach, za ciosy na klatę i w plecy, które były wspaniałą lekcją… ‘do końca MOJEGO, bo Wisła nigdy nie zginie’ – napisał na twitterowym profilu Rafał Wisłocki.

Nowe wyzwanie Wisłockiego

Nowym miejscem pracy Rafała Wisłockiego będzie inny klub z województwa małopolskiego – Sandecja Nowy Sącz. 34-latek będzie dyrektorem Akademii Sandecja.

Bardzo cieszy mnie zatrudnienie specjalisty na tak wysokim poziomie w naszej Akademii. Rafał będzie w głównej mierze odpowiedzialny za sztab szkoleniowy, wdrożenie zintegrowanego systemu szkolenia, wprowadzenie jednolitego systemu gry oraz wyszukiwanie oraz pozyskiwanie talentów z naszego regionu – powiedział w klubowym komunikacie prezes Sandecji Arkadiusz Aleksander.

Poza pracą w akademii Rafał Wisłocki znalazł się w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny Sandecji. 34-latek ma odpowiadać za łączność między zespołem Dariusza Dudka a kategoriami młodzieżowymi.

Fot. Sandecja Nowy Sącz