Z kraju 30 grudnia 2020

Dziennik “Sport” z nowym wydawcą

autor: Miłosz Marek
Regionalny dziennik "Sport" zmieni wydawcę. Spółka Gremi Media przejęła tytuł od grupy Murapol. - Wsparcie biznesowe jakiego planujemy udzielić daje szansę utrzymania na rynku tego zasłużonego tytułu o 75-letniej już tradycji - mówi Tomasz Jażdżyński, prezes Gremi Media.

“Sport” to regionalny dziennik sportowy, który kupić można głównie na terenie Śląska. Jego wydawcą od 1 stycznia będzie Gremi Media. Tym samym tytuł dołączy do takich gazet jak “Rzeczpospolita” czy “Parkiet”, które znajdują się w portfolio nowego właściciela.

– Chcemy, żeby w wersji papierowej gazeta wciąż była ważnym źródłem informacji dla wszystkich fanów sportu światowego i lokalnego. Czekają nas też zmiany w celu zwiększenia atrakcyjności i popularności naszej witryny internetowej. Wszystko po to, żeby po “Sport” chętnie sięgali nie tylko dotychczasowi, ale też nowi, również młodzi odbiorcy – mówi Andrzej Wasik, redaktor naczelny “Sportu”.

– Zauważamy brak trzeźwego, opartego na twardych zasadach ekonomii spojrzenia na problemy polskiego sportu. Na bazie naszej nowej gazety a także przy wykorzystaniu wiedzy i pozycji redakcji “Rzeczpospolitej” będziemy chcieli stworzyć silny, niezależny głos w dyskusji o kondycji tej bardzo ważnej dziedziny życia – ocenia Tomasz Jażdżyński, prezes Gremi Media.

źródło: rp.pl