Z kraju 2 września 2020

TVP Sport startuje z magazynem o PGNiG Superlidze

autor: Miłosz Marek

Magazyn ligowy o polskim szczypiorniaku wraca na telewizyjne anteny. TVP Sport rusza z programem poświęconym PGNiG Superlidze mężczyzn i kobiet. Premiera “7. metra” w czwartek, 3 września o 16:35.

Debiut

– To nie będzie magazyn gadających głów. Mnóstwo materiałów, analiz, retro ujęć, historii i tematów, przy których się uśmiechniecie. Gorąco zapraszam, zespół włożył w przygotowania ogromną pracę – zapowiada Sebastian Parfianowicz, dziennikarz TVP Sport.

PGNiG Superliga mężczyzn gości na antenach Telewizji Polski od sezonu 2019/20. Wcześniej przez trzy lata transmitował ją Canal+ Sport na antenach nSport+. W tym czasie, oprócz relacji ze samych spotkań, redakcja przygotowywała program “Kontratak”.

Kolejna dobra wiadomość

Gospodarzami premierowego odcinka “7. metra” będą dziennikarze Maciej Iwański oraz Grzegorz Chodkowski. Gośćmi będą Iwona Niedźwiedź, była reprezentantka Polski oraz Grzegorz Tkaczyk, członek słynnych “Orłów Wenty”, który zdecydował się wznowić karierę w nadchodzących rozgrywkach.

Fani PGNiG Superligi mają powody do zadowolenia. Powrót ligowego magazynu to kolejna dobra wiadomość w ostatnich dniach. Wcześniej liga ogłosiła, że transmitowane będą wszystkie mecze tego sezonu. Te, które nie będą w TVP Sport będzie można oglądać na stronie Emocje.TV.