Z kraju 9 sierpnia 2020

„Wodny Świat” Lewandowskiego. Rusza inwestycja za 71 milionów złotych

We wrześniu rozpoczyna się budowa jednej z największych inwestycji na Mazurach. W Giżycku powstanie kompleks rekreacyjny z restauracją na wodzie. Jednym z inwestorów będzie Robert Lewandowski.

„Wodny Świat” to wielofunkcyjny kompleks rekreacyjny, który ma powstać do końca 2021 roku w giżyckim porcie. Koszt inwestycji ma wynieść ponad 71 milionów złotych, ale 40 milionów stanowi dofinansowanie z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (w ramach IV konkursu Tworzenie produktów sieciowych przez MŚP). Według informacji zamieszczonej na stronie PARP, projekt przewiduje utworzenie produktu sieciowego – “Wodnego Świata”, czyli sieci miejsc skupionych wokół wody. Powstający projekt ma wzmocnić świadome korzystanie z zasobów wodnych poprzez dbanie o czystość, obserwację naturalnego środowiska wodnego oraz uczestnictwo w połowach ryb, w tym ich przyrządzanie i konsumpcję. Obiekt ma również uwzględniać potrzeby żeglarzy, zapewniając im możliwość cumowania jachtów. Projekt zrealizują cztery firmy, w tym Nowe Mazury 8, w której udziały ma Robert Lewandowski i która ma być odpowiedzialna za budowę restauracji.

Restauracja na wodzie

Jednym z miejsc najbardziej przyciągających klientów ma być restauracja, która powstanie na palach na jeziorze. Będzie ona oferowała menu bazujące ma na świeżo złowionych, mazurskich rybach oraz strefę „self-cooking” do samodzielnego przygotowywania posiłków przez turystów.

Mamy plan, aby restaurację na plaży uruchomić w maju 2022 roku. Projekt przewiduje realizacje obiektów także w innym miejscach, ale rozpoczynamy od restauracji na wodzie, bo taka budowa jest najbardziej wymagająca i czasochłonna – stwierdził w rozmowie z portalem gizycko.wm.pl, Paweł Petrusewicz z jednej z firm realizujących projekt.

Poza jedzeniem i strefą relaksu, swoje miejsce w kompleksie ma znaleźć również symulator wędkarski  z prawdziwą topografią jeziora Niegocin, w ramach którego można się będzie przenieść do dawnej osady rybackiej. W Osadzie Żeglarza powstanie ponadto Centrum Historii Szlaku Wód Wielkich Jezior Mazurskich z akwarium mazurskim.

Projekty: ChiliArt