Z kraju 6 sierpnia 2020

Marcin Gortat i Totalizator Sportowy wspierają Polską Ligę Esportową.

Lotto przedłużyło współpracę partnerską z Polską Ligą Esportową, a jej inwestorem został Marcin Gortat. Czołowe polskie rozgrywki stały się ponadto osobną spółką.

Polska Liga Esportowa została wyodrębniona do dedykowanej spółki akcyjnej. Jej celem jest organizacja najlepszych rozgrywek w kraju, które staną się priorytetem dla zespołów i graczy biorących w nich udział. Kalendarz wydarzeń został już rozpisany do połowy 2023 roku.

Ambitne plany spółki sprawiły, że jednym z inwestorów został Marcin Gortat, a sponsorem głównym Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto. Marcin Gortat, koszykarz znany z występów w NBA, podkreśla, że co prawda on sam dużo nie gra, ale widzi ogromny potencjał w esporcie. Obserwuje branże i dostrzega miliony graczy i fanów w Polsce, którzy tworzą fascynującą społeczność. Marcin Gortat posiada również sieć szkół prywatnych, do których stopniowo chce wprowadzać edukacyjne zajęcia związane z esportem.

Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, został natomiast Partnerem Tytularnym Dywizji Profesjonalnej oraz Partnerem Głównym Polskiej Ligi Esportowej. Oznacza to zatem przedłużenie współpracy z poprzedniego sezonu. Przedstawiciele Totalizatora podkreślają, że chcieliby stać się mecenasem polskiego esportu i dążą do tego, aby esport stał się jeszcze bardziej profesjonalny.

Nowa spółka z osobami znanymi w esportowym środowisku

Prezesem Polskiej Ligi Esportowej został Paweł Kowalczyk, który w przeszłości był odpowiedzialny za rozwój produktów esportowych Grupy Ringier Axel Springer Polska (Onet). Wraz z nim zespół tworzą również Adam „destru” Gil, Radosław Wójcik, Patryk Wolski, Asia Marks, Bartosz Borowski oraz Wojciech „Łozo” Łozowski.

Zanim Polska Liga Esportowa stała się oddzielną spółką, za realizacją 6 sezonów ligi stała agencja marketingowa Fantasyexpo. Nowa odsłona ligi wystartuje na jesieni. Wtedy też zostanie ustalona finalna lista gier oraz pula nagród.

Źródło: Polska Liga Esportowa