Z kraju 1 sierpnia 2020

Maciej Chrzanowski zastąpił Jacka Bednarza w Elanie Toruń

Po spadku Elany Toruń do trzeciej ligi, klub czekają spore zmiany. Jedną z nich jest objęcie roli prezesa przez Macieja Chrzanowskiego, który zastąpił na tym stanowisku Jacka Bednarza.

Jacek Bednarz objął stanowisko prezesa Elany Toruń 1 marca 2020 roku. Z końcem lipca, po spadku do III ligi, jego misja dobiegła końca. Klub w krótkim oświadczeniu podziękował za zaangażowanie podczas ostatnich 5 miesięcy i życzył powodzenia w dalszej karierze zawodowej.

W Elanie Bednarza zastąpi 43-letni Maciej Chrzanowski, który ostatnio pełnił funkcję dyrektora sportowego Bytovii Bytów czy Chojniczanki Chojnice. Wcześniej Chrzanowski był również licencjonowanym menedżerem z licencją FIFA. Chrzanowski funkcję prezesa TKP Elana S.A przejmie już 1 sierpnia.

Przychodzę do Elany bo wierzę, że wspólnie możemy osiągać sukcesy. Gdybym w to nie wierzył, nie byłoby mnie dziś w Toruniu. Nie chciałbym składać obecnie żadnych deklaracji poza jedną – deklaracją ciężkiej pracy na rzecz klubu. Mam nadzieję, że wspólnie z trenerem pierwszego zespołu, sztabem szkoleniowym Elany, piłkarzami i przy wsparciu kibiców uda nam się zbudować drużynę, z której wszyscy będą dumni – mówi Maciej Chrzanowski, nowy Prezes TKP Elana S.A.