Z kraju 24 lipca 2020

Grupa Azoty zakończyła współpracę z Pogonią Szczecin

Pogoń Szczecin S.A. w oficjalnym komunikacie poinformowała o zakończeniu współpracy z Grupą Azoty ZCH Police S.A. Sponsor skorzystał z uprawnienia do rozwiązania umowy wraz z końcem bieżącego sezonu piłkarskiego.

Wypowiedzenie umowy nie zawierało żadnego uzasadnienia i zostało złożone, bez wcześniejszej zapowiedzi, w przedostatnim dniu umożliwiającym podjęcie takiej decyzji. Prezes Zarządu Grupy Azoty, dr Wojciech Wardacki, wykluczył jednocześnie możliwość dalszej współpracy na dotychczasowych zasadach. Chęć osiągnięcia porozumienia i próby ratowania sytuacji, na które zdecydował się zarząd klubu, Dyrektor Pionu Sportowego Dariusz Adamczuk oraz trener I zespołu Kosta Runjaic, nie przyniosły spodziewanych efektów.

Ciężkie czasy dla „Portowców”

Pogoń Szczecin ma przed sobą trudny okres, w którym będzie musiała zmierzyć się z wieloma problemami spadającymi na klub, na skutek przedwczesnego zakończenia współpracy. Dziękując Grupie Azoty za dotychczasową współpracę i zaangażowanie, zarząd klubu jest jednocześnie przekonany, że poradzi sobie z napotkanymi trudnościami.

Pogoń Szczecin przygotowania do nowego sezonu rozpoczyna 1 sierpnia.