Z kraju 9 lipca 2020

PGNiG Superliga Kobiet na dłużej w TVP Sport

Telewizja Polska S.A. i Superliga Sp. z o.o. rozszerzają zakres współpracy. Efektem nowej trzyletniej umowy jest możliwość obejrzenia hitu każdej z 28 serii PGNiG Superligi kobiet. Mecze będą transmitowane w TVP Sport, na TVPsport.pl oraz w aplikacji TVP Sport. Pierwsze mecze odbędą się już we wrześniu.

Na kibiców kobiecego szczypiorniaka czekają aż 84 transmisje. Dla tych, którzy nie będą mogli śledzić na żywo wszystkich wydarzeń dostępne będą również skróty meczów, wywiady czy dodatkowe materiały wideo. Nowa umowa została podpisana na trzy lata, do końca sezonu 2022/2023.

Najwyższe standardy

Dla PGNiG Superligi kobiet to drugi sezon pod znakiem profesjonalizacji. W pierwszych kilku miesiącach liga przeszła rewolucję. Kluby zostały przekształcone w spółki, przeszły proces licencyjny, powstała nowoczesna identyfikacja wizualna rozgrywek, strona internetowa, kanały w social mediach, a także oprawa meczów telewizyjnych. Dzięki temu uznawana jest za jedną z najlepszych żeńskich lig sportowych w Polsce.

Piłka ręczna ma swój dom, który nazywa się TVP Sport. Pokazujemy najważniejsze spotkania PGNiG Superligi mężczyzn, Puchar Polski, mecze kobiecej i męskiej reprezentacji, a także turnieje mistrzowskie z ich udziałem. Teraz czas na panie! Trzymamy parytet, a już niedługo kolejne dobre wieści dla kibiców – powiedział dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski.

Nieustanny rozwój

Podpisanie nowej umowy na sprzedaż praw telewizyjnych dla PGNiG Superligi kobiet było najważniejszym zadaniem zarządu Superligi Sp. z o.o. dla damskich rozgrywek w ostatnich miesiącach. Wprowadzenie zawodowej ligi spowodowało szereg zmian, dzięki którym zainteresowanie rozgrywkami znacznie się zwiększyło – obserwujemy to m.in. we wskaźnikach medialnych i oglądalności.

Bardzo się cieszę, że wielomiesięczna praca przyniosła kolejne efekty, a potencjał docenił nasz partner, Telewizja Polska S.A. Nowa umowa to ogromny przeskok dla rozgrywek, promocji dyscypliny i sponsorów. Ligowa żeńska piłka ręczna jeszcze nigdy nie była tak dobrze wyeksponowana w telewizji. Nowa umowa gwarantuje nam również szereg świadczeń promocyjnych, w tym możliwości oglądania pomeczowych skrótów na stronie Superligi kobiet, w mediach czy powstającej aplikacji mobilnej – stwierdził Marek Janicki, prezes Superligi Sp. z o.o.

Wcześniejsze rozstrzygnięcia

W sezonie 2019/2020 w PGNiG Superlidze kobiet rywalizowało osiem zespołów. Rozgrywki zostały przedwcześnie zakończone ze względu na pandemię koronawirusa. Tytuł mistrzyń Polski wywalczyły zawodniczki MKS Perła Lublin, po srebro sięgnęły szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin, a brąz przypadł KPR Gminy Kobierzyce.

Źródło: Informacja prasowa

Fot. PAP