Z kraju 8 lipca 2020

Kibice wracają na hale sportowe!

Już 17 lipca wejdzie w życie nowe rozporządzenie rządu, które ureguluje kwestię obecności kibiców w halach sportowych. Fani będą mogli zająć 50 procent dostępnych miejsc, przy jednoczesnym zachowaniu obowiązku zakrywania ust i nosa.

Od 20 czerwca w Polsce, przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności, kibice mogli wrócić na trybuny stadionów, zapełniając je w 25% pojemności. Nasz kraj był jednym z pierwszych, który zdecydował się na taki krok. Z niecierpliwością na taką możliwość czekali również fani innych dyscyplin sportowych, w tym przede wszystkim siatkówki, koszykówki czy piłki ręcznej.

Wydane rozporządzenie z pewnością ucieszy fanów, umożliwiając im powrót na trybuny hal sportowym już od 17 lipca. Kibice będą mogli zająć aż 50% dostępnych miejsc (dla kibiców stadionów piłkarskich sytuacja nie ulega zmianie). Jednocześnie przedstawiciele rządu rekomendują organizatorom, aby dla zwiększenia bezpieczeństwa „rzędy przez kibiców były zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między uczestnikami”.

Fot. Marcin Gadomski