Z kraju 24 czerwca 2020

Servaas spokojny o los klubu

Bertus Servaas, prezes PGE VIVE Kielce, w rozmowie z „WP SportoweFakty” przyznaje, że jest spokojny o los klubu po wycofaniu się sponsora strategicznego, czyli VIVE Group.

Najlepsza aktualnie polska drużyna w piłce ręcznej prowadzi zbiórkę środków. By udało się utrzymać skład i funkcjonować potrzeba 2,5 mln zł. Szybko udało się zebrać 175 tysięcy, zatem… Kto wie, może się uda? Z klubem nowy kontrakt podpisał też hummel.

Servaas wierzy, że uda się sprzedać m.in 1500 karnetów i 200 karnetów VIP. Te drugie mogą przynieść około 1 mln zł. – Jestem na 90 proc. pewny, że karnety VIP rozejdą się w całości. Karnety kibiców to 750 tys. Na razie sprzedaliśmy 10 proc. I dużo, i mało. Z drugiej strony odbieramy mnóstwo telefonów z zapytaniami. Nie wiem jednak, w którym kierunku to pójdzie. Do tego pojawiła się nowa oferta od potencjalnego sponsora tytularnego. Nie mogę powiedzieć za wiele, ale w ciągu kilkunastu dni wszystko powinno się wyjaśnić – powiedział szef kielczan.

Prezes klubu zapowiada też rozmowy z magistratem, jak i urzędem wojewódzkim na temat wsparcia. Pochwalił też zespół marketingu zapewniając, że jeszcze zaskoczą kibiców pomysłami.