Z kraju 14 czerwca 2020

Motor może liczyć na browar

Motor Lublin występujący w żużlowej PGE Ekstralidze będzie w sezonie 2020 nadal wspierany przez znany browar.

Umowę z Perła – Browary Lubelskie podpisano tuż przed startem ligowych zmagań. Kontrakt ma obowiązywać do końca 2022 roku, czyli potrwa trzy sezony.

– Z lubelskimi żużlowcami jesteśmy od ich powrotu do ligowych rozgrywek w 2017 roku. Jesteśmy dumni, że również dzięki naszej pomocy klub tak szybko awansował do PGE Ekstraligi. Teraz, w tym trudnym dla wszystkich okresie spowodowanym epidemią, po raz pierwszy podpisaliśmy umowę długoterminową, przedłużając naszą współpracę aż do zakończenia sezonu 2022, oczywiście z możliwością dalszej kontynuacji. Chcemy w ten sposób okazać solidarność naszemu partnerowi biznesowemu i pomóc klubowi w budowaniu stabilnej bazy sponsorów i zaplecza finansowego, co ułatwi mu realizację celów sportowych – – powiedział na łamach „Kuriera Lubelskiego” Andrzej Rutkowski, dyrektor generalny Perła – Browary Lubelskie.

– Na razie marka Perła będzie obecna na stadionie żużlowym jedynie na materiałach reklamowych, ale po zniesieniu ograniczeń związanych z epidemią natychmiast powróci także w ulubionej formie pełnoletnich fanów czarnego sportu, aby towarzyszyć im we wspólnym kibicowaniu naszemu klubowi – zakończył.

fot. Motor Lublin