Z kraju 5 czerwca 2020

Jakubas zainwestował w Motor Lublin

Motor Lublin w sezonie 2020/21 będzie występował w 2. lidze piłkarskiej. Ma tam zostać przez rok i zrobić kolejny awans. Tak zapowiada nowy inwestor.

Został nim Zbigniew Jakubas, miliarder, który od roku wspiera już klub finansowo. Teraz jego zaangażowanie ma znacząco wzrosnąć.

Jakubas stoi na czele konglomeratu Multico. Jest lublinianinem i jak przyznaje, Motor jest mu bliski.

– Nie ukrywamy tego, że rozmawiamy o przyszłości, bo interesuje nas zarówno profesjonalizacja klubu, jak i rozbudowa całego zaplecza dla piłki nożnej w regionie i w Lublinie. Przede wszystkim interesują nas kolejne awanse. Chcemy mieć, tak jak w przypadku innych dyscyplin, najwyższą klasę rozgrywkową, gdy będziemy do tego przygotowani. By osiągnąć te cele, niezbędne jest wsparcie sponsora i inwestora – powiedział w czwartek na specjalnej konferencji prasowej Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Nowy inwestor zaznaczył, że nie wie jakie będą potrzeby finansowe: – – Pieniądze są, choć nie wiem jeszcze, jakie będą potrzeby. Jest przygotowana lista transferowa. Na szczęście, nie mam limitu na ten cel. A jeśli chodzi o infrastrukturę szkółki piłkarskiej, to w grę wchodzi kilkadziesiąt milionów złotych. Będziemy musieli intensywnie inwestować. Spodziewam się, że obecna sytuacja związana z pandemią sprawi, że budżet miasta nie pozwoli na odkryte inwestowanie. Miasto nie ma problemu z tym, by być mniejszościowym inwestorem.

Lublin od początku zeszłego roku szukał inwestora.