Z kraju 3 czerwca 2020

Miasto Gdynia partnerem strategicznym Arki

Deklaracja prezydenta Wojciecha Szczurka z początku maja, stała się faktem. Miasto Gdynia znów pełni rolę partnera strategicznego Arki.

– Wraz ze zmianą w strukturach właścicielskich, rozpoczął się nowy, żółto-niebieski rozdział. Wierzę, że obfity w sukcesy. Równocześnie mam nadzieję, że z każdym kolejnym sezonem Arka będzie rozwijać się na wielu płaszczyznach. Trzymam kciuki za utrzymanie Ekstraklasy w Gdyni i czekam na chwilę, gdy ponownie spotkamy się na stadionie – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Właściciel większościowy, Michał Kołakowski po podpisaniu umowy dodał: – Z wielką radością przyjmuję potwierdzenie powrotu miasta jako strategicznego partnera Arki. Jako klub, będziemy dążyć do tego, aby Gdynia była reprezentowana w godny sposób. Rozwój klubu jest dla nas bardzo ważny, a pomoc miasta jest nieoceniona, szczególnie w tym trudnym zarówno finansowo, jak i sportowo momencie.

Przypomnijmy, że Gdynia zawiesiła wsparcie przedstawiciela PKO Bank Polski Ekstraklasy ze względu na liczne problemy klubu za poprzedniego właściciela większościowego, Dominika Midaka.