Z kraju 22 maja 2020

#polishkitleague – wyjątkowa potyczka projektantów koszulek piłkarskich

Ostatnimi czasy można zauważyć większą aktywność projektantów koszulek piłkarskich. To zaowocowało wyjątkowym wydarzeniem.

Powstała #polishkitleague, czyli nieoficjalne mistrzostwa Polski. Akcja powstała z inicjatywy Futboholika i Piłkarskiego Leniwca. O tym drugim wspominaliśmy przy okazji zwycięstwa w konkursie Górnika Zabrze.

O co tu chodzi?

Rozgrywka prowadzona jest systemem ligowym każdy z każdym, a udział aktualnie bierze 11 świetnych polskich projektantów. Kilku z nich miało już realizowane projekty przez polskie kluby. Odbyły się trzy kolejki, po tej ostatnie wycofał się jeden z uczestników. Cała zabawa ma liczyć 10 serii „gier”.

Wszyscy designerzy korzystają z tych samych mockup’ów, a informację o kolejnym zadaniu otrzymują w niedzielę po zakończeniu ostatniego spotkania. Na przesłanie kolejnego projektu mają 5 dni. Mecze między zainteresowanymi odbywają się w weekend i są realizowane poprzez głosowanie obserwatorów w ankiecie twitterrowej na konkretny projekt. Za wygraną są 3 pkt, za remis 1 i 0 za porażkę. Dodatkowo jury w składzie polskich dziennikarzy i znawców piłkarskich koszulek – Tomasz Witas, Bartłomiej Nosal i Piotr Żelazny – co rundę wybierają koszulkę kolejki za którą są przyznawane bonusowe dwa punkty wliczane w tabelę.

Z okazji każdej kolejki projektantom stawiane są warunki, np. w kolejce japońskiej każdy trykot musiał posiadać numer, z kolei przy Celticu musiał widnieć sponsor główny. Głosowania odbywają się na profilu Futboholika.

 


Aktualnie biorący udział w zabawie, prócz wcześniej wspomnianego Piłkarskiego Leniwca, to: Krystian Staszewski, TDZN, Tomasz Lebkuchen, Daniel “Gouda” Tworski, Szymek Arciszewski, Filip GawrychMagdalena Oprych, Citron FC, Michał Kołodziej, Adik1910. Wycofał się Jakub Malicki.

///