Z kraju 15 maja 2020

Polsat mocno zaangażowany w odmrożenie Fortuna 1. Ligi

Jak wiemy, Fortuna 1. Liga piłkarska powinna wznowić rozgrywki w pierwszym tygodniu czerwca. Mecze będą się odbywać bez kibiców.

Jednak Polsat we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej oraz Pierwszą Ligą Piłkarską zrobią wiele, by fani mogli obejrzeć jak najwięcej potyczek.

Polsat, który pierwotnie miał pokazywać 3 mecze na swoich kanałach sportowych zdecydował się na 6 spotkań w każdej kolejce. Pozostałe 3 będą transmitowane poprzez usługę Ipla.TV, o ile pozwolą na to warunki techniczne. W tym przypadku na stadionie obraz będzie emitowany z jednej kamery.

– Bardzo dziękuję dyrektorowi Marianowi Kmicie, że zdecydował się na podwojenie liczby transmisji w sportowych kanałach Polsatu, a także na transmisje internetowe, które pozwolą kibicom na śledzenie wszystkich meczów Fortuna 1. Ligi. To pokazuje, że liga może liczyć na bardzo duże wsparcie ze strony telewizji Polsat, która przed miesiącem przedłużyła z nami kontrakt telewizyjny do sezonu 2023/24 – mówi Marcin Janicki, prezes Pierwszej Ligi Piłkarskiej.