Z kraju 14 maja 2020

Wielkopolski ZPN kończy sezon. KKS Kalisz na poziomie centralnym

Organ zarządzający grupą 2 trzeciej ligi piłkarskiej, Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, postanowił zakończyć rozgrywki ligowe na tym poziomie rozgrywkowym.

Co to oznacza? Przede wszystkim awans KKS 1925 Kalisz na poziom centralny, gdzie ma występować w sezonie 2020/21. Nie będzie też spadków, a to oznacza, że w przyszłej kampanii może w tej grupie 3. ligi występować 21 lub więcej zespołów. Zależy to też od spadków drużyn z makroregionu z 2. ligi.

„Nie ma wątpliwości, że obowiązujące na dzień 14 maja decyzje administracyjne nie pozwalają na prowadzenie rozgrywek piłkarskich w Polsce poniżej szczebla centralnego. Nie jest też znana data wznowienia organizacji współzawodnictwa sportowego i przede wszystkim warunki, na jakich ewentualnie mogłoby to się odbyć. Sytuacja pozwala mieć nadzieję, że stanie się to na początku czerwca. Przyjmując krótki okres na przygotowanie organizacyjne klubów do gry, przy tym optymistycznym wariancie, pierwsze mecze mogłyby zostać rozegrane 13 czerwca. Tym samym, mając na uwadze konieczność zakończenia sezonu do 31 lipca, kluby musiałyby rozegrać 16 ligowych spotkań w ciągu 48 dni. Tak duża intensywność gier na szczeblu półprofesjonalnym, przy obecności klubów złożonych z zawodników łączących grę w piłkę z pracą zawodową, jest niemożliwa do realizacji. Tym samym nie ma możliwości dokończenia w pierwotnym kształcie sezonu ligowego 2019/20.” – czytamy w komunikacie.

Grupa 2 trzeciej ligi obejmuje kluby z województw wielkopolskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.