Z kraju 24 lipca 2019

Pierwszy polski związek na Tik Tok

Polski Związek Bobslei i Skeletonu jako pierwszy związek w Polsce oraz pierwsza narodowa federacja zrzeszona w IBSF otwiera się na nowe obszary komunikacji.

Dzięki Tik Tok​ organizacja chce dotrzeć głównie do osób z młodego pokolenia i jeszcze skuteczniej promować swoje dyscypliny.

Tik Tok to aplikacja dostępna na iOS i Androida pozwalającą użytkownikom na tworzenie krótkich unikatowych filmów. Głównym jej założeniem jest dzielenie się swoimi pasjami i kreatywnością w tworzeniu swoich własnych filmów. Tik Tok jest jedną z najchętniej pobieranych aplikacji wśród młodzieży. W 2018 roku globalna liczba pobrań tej aplikacji przekroczyła miliard, a w Polsce szacuje się, że korzysta z niej około 6 milionów osób.

Polski Związek Bobslei i Skeletonu poszukując nowych i innowacyjnych sposobów promocji swoich dyscyplin dostrzega w Tik Tok szansę dotarcia właśnie do młodego pokolenia i pokazania jak ten sport wygląda od środka. Na koncie związku pojawiać będą się materiały zza kulis w tym z treningów, zawodów a także inne unikalne momenty związane z bobslejami i skeletonem.