Z kraju 28 stycznia 2019

AZS ma nowego sponsora głównego

Grupa LOTOS przedłuża współpracę z Akademickim Związkiem Sportowym. Ale to dopiero początek dobrych wieści dla organizacji.


Firma została głównym sponsorem oraz sponsorem strategicznym akademickiej reprezentacji Polski.

Na podstawie podpisanej umowy współpraca rozpoczęta w sierpniu ubiegłego roku będzie kontynuowana aż do końca 2019 roku.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętego porozumienia. Współpraca z renomowaną polską firmą, jaką jest Grupa LOTOS, pozwoli nam na znacznie lepszą realizację naszych celów, a trzeba pamiętać, że rok 2019 będzie wyjątkowy. Czeka nas przecież udział w dwóch uniwersjadach – powiedział prof. Alojzy Nowak, prezes zarządu głównego AZS.

– Bardzo cieszymy się na dalszą współpracę z AZS. Kontynuacja naszego zaangażowania w sport akademicki to kolejny przykład tego, jak ważne dla Grupy LOTOS są programy ukierunkowane na rozwój młodzieży oraz przyszłych pokoleń sportowców. Jako strategiczny sponsor akademickiej reprezentacji Polski życzymy wszystkim studentom wielu sukcesów i obiecujemy mocno trzymać kciuki – dodał Jarosław Wittstock, wiceprezes zarządu Grupy LOTOS ds. korporacyjnych.

W 2019 roku polscy sportowcy-studenci występować będą na zimowej uniwersjadzie w rosyjskim Krasnojarsku i letniej we włoskim Neapolu. Ponadto rywalizować będą także w cyklu Akademickich Mistrzostw Europy, z których aż pięć odbędzie się w Polsce. W 2019 roku odbywać się będzie także szereg imprez krajowych, m.in. cykl Akademickich Mistrzostw Polski, czy zimowy AZS Winter Cup.