Z kraju 18 lipca 2018

Rekordowe TVP w czerwcu

autor: Redakcja
Mundial zapewnił TVP sporą oglądalność. Wszystkie serwisy internetowe publicznego nadawcy zanotowały wzrosty.

Strony Telewizji Polskiej w czerwcu odwiedziło łącznie 8,11 mln użytkowników, co daje wzrost w stosunku do maja o 2,37 mln.

 
W analizowanym miesiącu odwiedzający wygenerowali 120,93 mln odsłon, a średni czas na jednego użytkownika wynosił niespełna 43 minuty, czyli prawie całą połowę piłkarskiego spotkania.
 
– Mamy do czynienia z sukcesem, który można by nawet nazwać początkiem nowej epoki. Zaobserwowaliśmy wzrost liczby użytkowników na wszystkich serwisach nie tylko sportowych ale i też informacyjnych o aż 40 proc. Są to dane absolutnie niespotykane. Jesteśmy przekonani że znaczna część nowych użytkowników zostanie z nami na dłużej – zarówno w serwisach sportowych, jak i rozrywkowych. – mówi Maciej Stanecki, członek zarządu TVP.
 
Dzienny rekord dla domeny sport.tvp.pl padł 19 czerwca, gdy zanotowano 1,5 mln unikalnych użytkowników i 12 mln odsłon. Wyniki te były możliwe prawdopodobnie dzięki odbywającemu się w tym dniu meczu Polska-Kolumbia.
 
Rekord oglądalności dla pojedynczej transmisji w historii padł natomiast w pierwszym meczu kadry narodowej z Senegalem, gdy w kulminacyjnym momencie przez internet śledziło go ponad 520 tysięcy ludzi, co daje 930 GB przesyłanych danych w przeliczeniu na 1 sekundę.