Z kraju 14 lipca 2018

Kto zagra w Energa Basket Lidze?

17 drużyn zgłosiło wnioski licencyjne do rozgrywek Energa Basket Ligi na sezon 2018/2019.

Klub nie mogą liczyć na taryfę ulgową w procesie licencyjnym. Powszechnie wiadomo, że PGE Turów Zgorzelec i MKS Dąbrowa Górnicza mają problemy finansowe, BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski ma problem z halą, a Stelmet Enea BC Zielona Góra boryka się z problemem wyroku sądowego w sprawie Karola Gruszeckiego.

 
W tym roku wnioski licencyjne rozpatrywane są na nowych zasadach. W nowym regulaminie rozgrywek nie widnieje już punkt o konieczności przedstawiania oświadczeń mówiących o rozliczeniach z zawodnikami, trenerami i agentami, lecz rozstrzygające są wyroki KTA i BAT. Operator rozgrywek ma również analizować sprawozdania finansowe klubów za ostatnie trzy lata.
 
– Dla mnie oświadczenia są niepotrzebne, bo można w nich wpisać cokolwiek i trudno to tak naprawdę sprawdzić. Zdecydowaliśmy się na opieranie na wyrokach trybunału, które są jednoznaczne. Jeśli ktoś nie ureguluje zobowiązań wynikających z wyroku, to nie otrzyma licencji. – mówi "Przeglądowi Sportowemu" Radosław Piesiewicz, prezes Polskiej Ligi Koszykówki.