Z kraju 27 czerwca 2018

Łączy Nas Piłka kończy z mundialem

Kanał Łączy Nas Piłka związany z Polskim Związkiem Piłki Nożnej skończył nagrywanie materiałów związanych z mundialem.


W poniedziałek, 25 czerwca, autorzy programu zapowiedzieli, że pomimo jeszcze jednego meczu do rozegrania na rosyjskich boiskach, kanał przestaje nadawać materiały związane z mundialem. – Nie mam niczego, co byłoby warte publikacji. – stwierdził na łamach mediów społecznościowych Łukasz Wiśniowski odpowiedzialny za ŁNP.

 
Od kilku lat zakulisowe wydarzenia związane z polską reprezntacją pojawiały się w materiałach wideo, przygotowywanych przez ten kanał na YouTube. Łukasz Wiśniowski z działu mediów PZPN nagrywał filmy z szatni, hoteli i innych wydarzeń związanych z kadrą, do których dziennikarze zewnętrzych mediów nie mieli dostępu.
 
Podczas przygotowań do piłkarskiej imprezy, nowe filmy na kanale pojawiały się praktycznie codziennie. Po porażce z Senegalem pojawił się zaś na nim zaledwie jeden nowy materiał. To pierwszy od dawna poważny kryzys wizerunkowy polskiej piłki, bowiem tak bolesne porażki za kadencji Adama Nawałki nie zdarzały się. Brak nowych materiałów dziwi zarówno dziennikarzy ogólnopolskich mediów, jak i kibiców, którzy oczekiwali, że zawodnicy staną przed kamerami i wytłumaczą, co doprowadziło do dwóch porażek w meczach fazy grupowej z Senegalem i Kolumbią.
 
Kanał Łączy Nas Piłka ma obecnie ponad pół miliona subskrybentów.